News

Маємо забезпечити, щоби конкуренція не переросла в конфлікт – Байден на зустрічі із Сі

today11/15/2023 404

Background
share close

CВІЖІ НОВИНИ УКРАЇНСЬКОЮ  11/16/23

  • cover play_arrow

    Маємо забезпечити, щоби конкуренція не переросла в конфлікт – Байден на зустрічі із Сі URC Radio News

Ukrainian | URC Radio Cлухати Новини (5:20 хв.)

Cвіт

 Маємо забезпечити, щоби конкуренція не переросла в конфлікт – Байден на зустрічі із Сі

Президент США Джо Байден під час зустрічі з лідером КНР Сі Цзіньпінем наголосив на необхідності уникнення конфлікту між двома великими державами, а також зусиль для зміцнення взаємодії. Про це він сказав у вступній промові перед переговорами двох делегацій в історичному маєтку Фіолі в Сан-Франциско, передає Укрінформ. Лідер КНР Сі Цзіньпін, який вперше за 6 років прибув до США, зі свого боку, звернув увагу на необхідність забезпечення безперебійної роботи ланцюгів глобальних поставок, а також уникнення проявів протекціонізму.

Політика

США мають підготуватись до можливих військових конфліктів з Росією та Китаєм

Повномасштабна війна Росії проти України демонструє схильність Москви ризикувати та готовність зазнавати значних втрат, а наслідки війни в Україні можуть вплинути на розрахунки країн у майбутньому щодо ризиків потенційної агресії. Про це йдеться у звіті призначеної Конгресом двопартійної Комісії про стратегічну позицію США. Автори звіту наголошують, що Сполучені Штати мають підготуватись до того, щоб мати змогу протистояти обом ядерним супротивникам – Росії та Китаю у 2027-2035 роках, при чому США та їхні партнери мають бути готовими стримувати та протистояти обом країнам одночасно.

Війна РФ проти України

Рішення Заходу можуть легко змінити хід війни в Укріїні 

Якщо Захід уріже допомогу Україні, Росія виграє. Україна натомість може перемогти, якщо допомога надходитиме і надалі та у більших обсягах, ніж сьогодні. Таку точку зору оприлюднив Інститут вивчення війни. Позиційна” війна між Україною та Росією – це “не глухий кут”, а, наслідок лімітів озброєння і технологій, накладених Заходом самим на себе, йдеться у публікації Інституту. Здатність України перешкодити російським силам вести широкомасштабну механізовану маневрову війну, залишається абсолютно залежною від продовження надання допомоги Заходу, каже науковий співробітник Фредерік Каган.

Економіка

В США екологічні катастрофи обходяться в середньому в $150 млрд щороку

 

Зміна клімату забрала життя та підірвала засоби до існування в кожному регіоні Сполучених Штатів. Національна оцінка клімату в США вказує на глибокі загрози, з якими стикається людство, пише The Washington Post. У 1980-х роках стихійні лиха, пов’язані з погодними умовами, які приносили збитки на $1 мільярд з поправкою на інфляцію, траплялися в середньому тричі на рік в США. Станом на зараз такі катастрофи трапляються набагато частіше і коштують США в середньому близько $150 мільярдів щороку, і ця цифра не враховує жертв, надання медичної допомоги чи пошкодження екосистем.

Соціум

Понад 40% американців підтримують надання зброї Україні

За даними останнього опитування громадської думки у США, проведеного Reuters спільно з Ipsos, 41% респондентів підтримують надання зброї Україні для протистояння російському вторгненню. Натомість 32% виступили проти подальшої військової допомоги Україні, а решта зазначили, що вони не впевнені у відповіді. Підтримка надання зброї Україні була сильнішою серед демократів. Натомість підтримка ізраїльської війни проти ХАМАСу зменшується, впавши на 9% з часу останнього опитування місяць тому, й більшість американців вважають, що Ізраїль повинен оголосити припинення вогню.

Цікаве

Кембриджський словник вибрав головне слово 2023 року

Кембриджський словник назвав словом 2023 року hallucinate — перекладається як «галюцинувати», про це йдеться на сайті словника. Традиційне визначення hallucinate — це відчувати щось, чого не існує, як правило, через стан здоровʼя або вживання наркотиків. Проте з підвищенням інтересу до штучного інтелекту в 2023 році, hallucinate почали використовувати в переносному значенні — коли компʼютерні системи видають недостовірну інформацію. «Той факт, що штучний інтелект може «галюцинувати», нагадує нам, що людям все ще потрібно використовувати свої навички критичного мислення для використання цих інструментів», — кажуть у видавництві.

Погода

У четвер, 16 листопада, у Чикаго зберігатимиться похмура погода. Без опадів. На стовпчиках термометрів +17°С.

В Україні похолодає, дощі продовжаться.Температура знизиться до +4°…+7°.

Новини на #URCRadio виходять за підтримки: – Svoboda Express

Written by: URC Radio News

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ABOUT

URC Radio – It’s a modern Ukrainian Online Radio in Chicago. The best, fresh, trendy pop, folk, of course, “Ukrainian classic” and modern and unforgettable international music hits! Exclusive news from Ukraine, Local Chicago News in the Ukrainian language, interesting radio-show, rubrics & programs. We are on AIR – 24/7

DOWNLOAD APPS
0%